Kategoria A1

JAK ZDOBYĆ PRAWO JAZDY kat. AM?

Są na to dwa sposoby.
Masz KARTĘ MOTOROWEROWĄ i ukończone 14lat? Jeśli tak, to można ją wymienić na prawo jazdy kat. AM. Jeśli nie posiadasz takiego dokumentu, to można zapisać się na kurs do naszej szkoły. Warunkiem zapisu na tenże kurs jest ukończenie 13 lat i 9 miesięcy oraz pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Dlaczego warto zrobić ten kurs w naszej szkole?? Od kilku lat na terenie powiatu piotrkowskiego jest tylko jedyna piotrkowska szkoła jazdy, która prowadziła szkolenia na KARTĘ MOTOROWEROWĄ. Przez ten czas nabraliśmy dużo doświadczenia w tym szkoleniu, by kursanci poruszali się w sposób bezpieczny po drogach. Nasi instruktorzy poświęcają wiele czasu na tłumaczenie wszystkich zagadnień związanych z przepisami ruchu drogowego oraz zasadami bezpieczeństwa na drodze.

Od 19 stycznia 2013 r. wprowadzono nową kategorię prawa jazdy AM , która zastąpiła tzw KARTĘ MOTOROWEROWĄ.
Instruktorzy naszej szkoły przez intensywną pracę w zakresie szkolenia młodego człowieka, zdobyli dużo doświadczenia w dotarciu do umysłów kursantów, by te zajęcia nie były nudne i niezrozumiałe. Dlatego warto wybrać sprawdzoną i profesjonalną szkołę jazdy.

Obecnie jest w programie 5 godzin teorii i 5 godzin praktyki. My z doświadczenia wiemy, że zakres wiedzy jaką musi przyswoić młody kursant jest bardzo duży. Dlatego w szkoleniu na kat. AM zastosowaliśmy nieco inny tryb nauczania tzn 30 godzin teorii i 10 godzin praktyki. Takie rozwiązanie pozwala na odpowiednie przygotowanie do bezpiecznej jazdy oraz uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie państwowym.